Bobři jsou problém, mění krajinu k horšímu, ničí stromy včetně vzácných, poškozují hráze rybníků, které zachycují vodu. Na kolik přijde nový strom o stejné velikosti, který by nahradil ten zničený, desítky tisíc, na kolik přijde oprava hráze jílem, také desítky tisíc?
Když bobr pokácí strom na vaší zahradě, je povinnost to ohlásit na odbor životního prostředí, než by vás nějaký „sluníčkách“ nahlásil, že na vaší zahradě je pokácený strom? A nedostanete pokutu, že jste to měli předpokládat a že jste měli strom obalit železným pletivem?
Dnes již u nás nejsou liduprázdné krajiny, ale krajiny, které lidi nějak živí, proto je lidé kolonizovali. A uniká mi, jak by bobři mohli krajině prospívat lépe, než člověk budující rybníky. A někdo mimo realitu (Fišer ze správy CHKO Brdy) navrhuje proti bobrům oplotit pole, pokrývat hráze kovovými sítěmi.
To mi připomíná vlky, pustíme je do krajiny a chovatelům ovcí se radí, mít psy na hlídání ovcí, jako by psi byli na trhu a stačilo je jen koupit (nejsou lidé, nejsou psi) a nebo ovce ohradit plotem. Děláme ploty proti srnkám, kolem rybníků proti vydrám, tedy další ploty proti vlkům a bobrům?
(Navštíveno 29×, 1 návštěv(a,y) dnes)
Leave a Reply