Dostal jsem otázku, jak řešit úhradu dopravy nemocných do nemocnic u chudých lidí a zda budou nějaké státní taxíky. Tedy například takto:
Předpokládám, že pacient bude komerčně pojištěn, tedy mu cestu uhradí pojišťovna (jako u odtahu auta). Sociálně slabým pacientů to uhradí obecní úřad. A lidé by si měli uvědomit, že jako mívají doma obálky s nápisem „na benzín“, „na vánoce“, „na pohřeb“, že by měli mít i obálku „na moje zdraví“.
Nemocnice jsou spádové, tedy je přesně určeno, kteří pacienti do nich patří, informaci o spádové nemocnici by podal obecní úřad či jeho pojišťovna (jako pojišťovna určí nejbližší opravnu při havárii auta).
Řada měst nabízí svým důchodcům levnou taxislužbu (dejte do google senior taxi) tedy město svým důchodcům dotuje cestu taxíkem, tedy není problém zavést obdobné“pacient taxi“.
Řada malých obcí zajišťuje svým občanům hromadnou dopravu pacientů do nemocnic (a tím vytvoří i další pracovní místo pro svého obyvatele, který je tam odveze a přiveze).
Existují komerční pojištění pro zdravotní ošetření zvířat, hlavně psů, proč ne lidí?
To srovnání pacienta a aut je pouze o tom, že systém úhrady komerčními pojišťovnami již u aut či psů funguje a není problém vytvořit obdobný i pro pacienty. Jediný problém bude v „lenosti“ lidí smýšlejících „socialisticky“, proč by něco dalšího dělali, vždyť „mají nárok“.
Leave a Reply