I mně občas někdo položí otázku, kolik alkoholu je možné vypít, aby neškodil. U českého piva je to jednoznačné, žádné pivo. Pivo v jakémkoliv množství může působit rakovinu tlustého střeva. A umírání u rakoviny tlustého střeva není to, jak by si někdo představoval své umírání.
Alkohol je droga a drogy škodí zdraví.
Vliv alkoholu závisí samozřejmě na genetice. Na Asiaty působí alkohol více, než na Evropany. Pokud někdo naivně tvrdí, že alkohol – konkrétně pití vína – Francouzům prospívá, tak by měl říci, kdo je ten Francouz? Francie je velká, žijí v ní Němci, Italové, Španělé, Portugalci. Patří mezi ty Francouze pijící víno i přistěhovalec z Maroka, Afriky s francouzským občanstvím? A pijí to víno Francouzi samotné nebo ředěné? Obecně, kdysi ve středověku obsahovalo víno daleko méně bakterií než obyčejná voda, tedy kdo tehdy pil víno, pil zdravější pití. V jakém stavu je vodovodní síť ve Francii?
Koho to zajímá víc odborně, může si najít starší článek v MF Dnes (např. v
Anopress), kde o pití piva píše lékař Jiří Špičák z IKEM nebo
tento článek. Alkohol je droga (anglicky droga se řekne stejně jako lék – drugs), tedy alkohol může v malém množství působit jako lék (třeba u těch Francouzů). Pokud užíváte léky (alkohol) bez důvodu, můžete se zabít. Pokud berete léků (alkoholu) více, můžete se zabít. Je na tom něco nepochopitelné?
(Navštíveno 18×, 1 návštěv(a,y) dnes)
Leave a Reply