Japonci koupili plzeňský Prazdroj. Opravdu nebudou zasahovat do kvality vyráběného piva? Nebo jim jde jen a jen o know how? Ono řídit továrnu na druhém konci světa není tak úplně jednoduché.
A Číňané koupili Mountfield. Kdo bude nyní dodavatele sekaček? Italové nebo Číňané? Jaká bude kvalita sekaček, upadne po pár hodinách kolečko, kvalita čínských výrobků je tradičně nízká, Číňané neumí vyrobit ani auto, které by bylo možné prodávat na evropském trhu.
Nedávno jsem četl o české hračce, plechovém traktoru a porovnávali ho s čínským plastovým, kterému po pár hodinách upadne kolečko, plechové traktory si předávají generace, jeho cena stoupá, plastové čínské hračky se vyhazují po pár měsících.
Jakou záruku bude mít zákazník, že výrobky Mountfield budou nadále ve stejné kvalitě? Kdo zaručí, že v rámci snížení nákladů výroby sekaček nebudou mít čínští majitelé pokušení nahradit současné výrobky „čínskou“ kvalitou? Nebudou mít Číňané takové požadavky na italské továrny, že budou muset s výrovou sekaček pro Mountfield skončit? A co plánované emisní limity sekaček, jak se s tím vyrovnají Číňané, pověstní ignorováním kvality ovzduší? Možná se s tím vyrovná trh a lidé přejdou na evropské značky typu Husquarna, Huquarna je švédská, vyrábí pro ni třeba Italové.
Pivo nepiji, nechutná mi, jako mi nechutná kečup či rybičky v rajském protlaku. Tedy japonské pivo vyráběné v Česku neřeším, spíše pivo obecně nedoporučuji, pivo škodí zdraví a nabízet Čechům pivo produkované Japonci se mi zdá dost podivné. Spíše Čechům doručuji lokální pivovary.
Leave a Reply