Politici nám stanovili standardy, všichni mají nárok na stejnou zdravotní péči, tedy třeba na stejný kovový kyčelní kloub. A je jedno, ať jde příjemce dávek ležící celý den u televize, který neplatí zdravotní pojištění a kloub si poškodil jeho zatěžováním svou otylosti, nebo podnikatel, který si kloub poškodil celodenním lítáním a z jehož daní se platí nejen ty dávky toho otylého neplatícího dávkaře u televize , ale i jeho operaci s výměnou kloubu.
A když si chce podnikatel nechat dát lepší a pro něj vhodnější kloub doporučený lékařem, aby mu déle vydržel a nemusel zase na opakovanou operaci, tak si musí na lepší kloub a operaci vydělat a vše uhradit. Kde je sociální spravedlnost? Vždyť operace je úplně stejná, kloub vzhledově také, tak proč by si jí měl podnikatel hradit? Neměl by takový podnikatel uhradit pouze rozdíl mezi cenami kloubů? Platí si dokonce na rozdíl od dávkaře zdravotní pojištění? Mohl by si dát operaci do nákladů, když je jasné, že k poškození došlo při práci a jde o pomůcku nutnou k výkonu práce a když dělá 12 hodin, polovinu dne, tak by si mohl dát do nákladu 50 % nákladů.
Sociální politici mají plná ústa „nároků“, „možné nedostupnosti lékařské péče pro chudé“. Vlastně nám říkají to samé, co říkali komunisté, lidé mají stejné žaludky, tak proč by mel mít někdo vyšší plet? Akorát komunisté pomíjeli, že oni měli žaludky a tím břicha obvykle mnohem větší.
Zdravotnictví nemůže mít peníze na špičkovou péči v každém oboru. I u nás lidé umírají, že nebyly peníze na jeho léčbu. Měli prostě smůlu, jako jí mají lidé, co zemřeli na silnicích, loni to 669, viz třeba Nova.cz.
I na silnicích by se při špičkových nákladech na stavbu a při údržbě dali zachránit lidské životy, třeba svodidly úplně všude, po stranách i uprostřed, pak by auta nevyjížděli mimo silnici či do protisměru, či semafory s radary a fotoaparáty, které by zpomalovaly provoz a označili šílence jedoucího rychle či na červenou.
Kolik loni zemřelo pacientů, kteří nedostali zdravotní péči kvůli nedostatku financí? Sleduje to někdo? Kuřáků umírá samozřejmě více, ročně podle tohoto článku asi 18 tisíc. Možná kdyby se jim transplantovaly nové plíce, tak by nezemřeli. Ale když pomineme, peníze, kde takové plíce brát, když „dárců orgánů“ tolik není a navíc každý druhá Čech kouří, tedy jeho plíce nejsou vhodné k transplantaci. Můžeme říkat, že se zemřelým nedostal špičková zdravotní péče?
Článek nemá konec.
Leave a Reply