Pan Jiří Brady celý život předával svá svědectví o hrůzách holokaustu. Tím se pan Brady stal jakýmsi symbolem boje proti holokaustu, čímž se liší od jiných, kteří možná za války trpěli stejně či více než on, ale neuměli či nechtěli svědectví o hrůzách holokaustu dál předat. A nyní se pan Brady stal nechtíc symbolem ukázky něčí ubohosti, podle médií ubohosti prezidentských úředníků.
Pan Brady byl podle všeho telefonicky kontaktován prezidentskými úředníky a manželé Bradyovi to pochopili tak, že pan Brady dostane 28. října nějakou státní medaili od prezidenta Zemana. V telefonu měly padnout další detaily, kdy to bude, kde to bude.
Manželé Bradyovi „rozbili kasičku“ a nakoupili (letenky na poslední chvíli jsou podstatně dražší), pan Brady patrně před cestou navštívil lékaře, zda mu v jeho věku cesta přes oceán neublíží (další vydané peníze).
Když manželé Bradyovi přiletěli do Prahy a ubytovali se, vše patrně za své peníze!, tak se dozvěděli, že přiletěli zbytečně, že žádné předávání státní medaile nebude. Tedy „průšvih jako mraky!“
A prezidentští úředníci tvrdí, že panu Bradymu nemohli telefonicky žádnou medaili slíbit, když seznam oceněných nebyl ještě podepsán. Ano, to nebyl.
Pravděpodobně prezidentští úředníci o obsahu telefonu lžou, nebo jen manžele Bradyovi přivedli v omyl. Obojí je trestné a škoda manželů Bradyových je větší než 5000 Kč, tedy je to na další žalobu na prezidentskou kancelář.
Manželé Bradyovi mají určitě stejnou možnost, jako je u O2, že si mohou ve výpisu zjistit číslo telefonu a dobu volání. A tím by se potvrdilo, kdy a z jakého telefonu jim někdo volal, a tím s prezidentskými úředníky “vydrbat“ (jako já nedávno „vydrbal“ s Českou pojišťovnou, která také tvrdila, že se určitý hovor neuskutečnil).
A pokud telefonát z „prezidentského“ telefonu existoval, tak je otázka, kdo jim volal. Manželé Bradyovi tvrdí, že jim volal úředník Forejt. O úředníkovi Forejtovi se říká, že mu chybí manažerské schopnosti a vzdělání, že neumí předat pravomoci, tedy se dá předpokládat, že mluvili opravdu s ním. Tedy úředník udělal problém, úředník by měl jít. A ne dělat další problémy do Vatikánu, ale spíše se dovzdělat na nějaké škole.
Aby ostudy nebylo konec, bylo nějakým „aktivistou“ podáno trestní oznámení na ministra kultury Hermana, viz zde, kde je mezi jiným uvedeno, že ministr Herman měl uvést všechny v omyl, když vydával bratrance své matky za svého strýce. Já sestřenici svého otce vždy oslovoval „teto“, v češtině nemáme výraz pro strýce z druhého kolena, mohl by to být výraz „strýčin“ a pro tetu z druhého koleny „tetčína“ (viz používané pojmy bratříně a sestříně).
A další část trestního oznámení udává, že pan Brady dostal všechna ocenění bez souhlasu Kanady, tedy že on a naši politici porušili kanadské zákony. A když se s ním údajně počítalo, požádal někdo Kanadu o souhlas, zda mu může český prezident předat tu medaili?
Manželé Bradyovi odlétají zpět do Kanady 1. 11. a můžeme předpokládat, že kanadští úředníci žádné stíhání pana Bradyho nezačnou.
Případ Brady u nás ale bude pokračovat i bez pana Bradyho.
Vše je jen o malosti některých lidí, kteří nikdy nedokáží něco jako pan Brady, a tak chtějí, „aby mu také chcípla koza“ a také všem kolem něho.
Ocenění, která pan Brady obdržel
v minulosti:
Spolkový kříž o zásluha od německého prezidenta Gaucka, 6. 3. 2013, viz zde.
nyní v říjnu:
- Klíč od Prahy od primátorky Prahy Krnáčové, 26. 10. 2016, viz zde.
- Cena Prix Irene od Židovské obce Praha, 26. 10. 2016, viz zde.
- Medaile Karla Kramáře od premiéra Sobotky 27. 10. 2016, viz zde.
- Medaile a pamětní list od předsedy poslanecké sněmovny Hamáčka, 27. 10. 2016, viz zde.
- Akademická medaile univerzity v Olomouci od rektora univerzity Millera, 28. 10. 2016, viz zde.
- Pamětní list města Brna od primátora Brna Vokřála, 31. 10. 2016, viz zde.
- Medaile za zásluhy od brněnských Sokolů, 31. 10. 2016, viz zde.
Pokud jsem nějaké ocenění vynechal, doplňte ho, prosím, do diskuze.
Leave a Reply