V jenom článku se psalo, že baterie jsou tenké a může dojít ke zkratu tím, že se spojí „vnitřní desky“ v bateriích, viz Mobilizujeme.cz.
Smartphone se také ohýbají, viz Nova.cz, když máte smartphone v zadní kapse a sednete si na něj, může dojít k poškození baterie.
Když máte kapsu úzkou pevnou, může se při ohnutí, sednutí smartphone ohnout.
Nebouchají tedy baterie hlavně „mohutným“ majitelům? Určitě platí fyzikální zákony, ani kapota auta či střecha nevydrží „mohutné“ majitele.
Doplněno 15. 12. 2016, čerpáno z diskuzí. Nabíjením se baterie uvnitř ohřívají a teplem se kovy obvykle roztahují. Pokud byla baterie již nějak „ohnuta“, tak nabíjením může dojít k ohřátí a roztažení nějaké části a pokud dojde k roztažení v místě ohnutí, může vzniknout zkrat. A čím rychlejší nabíjení, tím větší teplo může vzniknout. Proto by se měly používat nabíječky přímo určené pro určité baterie, které velikost nabíjecího proudu regulují tak, že k problému s teplem by nemělo dojít. Také se mi jednou „vyboulila“ baterie, když jsem použil jinou nabíječku, než od výrobce.
Údajně také neznačkoví výrobci snižovali tloušťku obalu a baterie objemově zvětšovali na maximum normy pro rozměry. Pak šly baterie špatně zandávat, obaly nebyly pevné a tím se mohly jak obaly, tak i vnitřek baterií různě tvarovat = ohýbat. A tím nejen mohly praskat obaly a baterie vytékat, ale mohlo i docházet k vnitřním zkratů.
(Navštíveno 28×, 1 návštěv(a,y) dnes)
Leave a Reply