No a co občansko právní odpovědnost? Tedy vyčíslit a požadovat náhrady škody, kterou svým jednáním vyhlašovatel amnestie způsobil. Sice trestní odpovědnost prý není
možná, ale určitě je možné žalovat stát a pak přímo osobu o náhradu škody. Tedy podat 2 trestní oznámení.
Co žalovat úhradu pohřbu, protože vrah puštěný z vězení (údajně již 1 takový je) pohřeb těžko uhradí a takový pohřeb vyjde kolem 20 tisíc, tedy pokud nechcete papírovou rakev (ta musí podle zákona být) a kremaci bez obřadu, pak se patrně vejdete do 5 tisíc.
A obdobně krádeže, kde opět zloděj puštěný z vězení škodu těžko uhradí, propouštění vězni již vyrazili na okapy.Podle mě se tím soud musí zabývat, u občansko právního řízení není žádná policie, žádný státní zástupce, jen občan proti občanovi či občan proti někomu. A u nás neplatí precedens, tedy každý soud může rozhodnout jinak.
A také může prezident škodu dobrovolně uhradit, nezasloužených peněz si určitě vydělal dost.
Prezident se zatím nijak nevyjádřil, zneužívá svého údajného práva se k tomu nevyjadřovat, nevyjádřil se ani k nepravdivým informacím, které uváděl. Hájí ho jeho tajemník, opět nepravdivými argumenty. Prezidenta by si měla pozvat poslanecká sněmovna, aby aspoň jí to vysvětlil, když ignoruje občany.
A otázka premiéra, který amnestii spolupodepsal a zmizel k rodině? Tam je to podivné, že ani on se k tomu nepostavil čelem, skoro by bylo možné začít uvažovat o nějakém „spiknutí“. Ale třeba to vysvětlí příští týden na vládě, tak je aspoň nějaká naděje.
Leave a Reply