Naivní Američan Kenneth Bae se snažil zlepšit úděl umírajících severokorejských dětí, vozil jim jídlo, to směl. Ale jak děti začal fotit, možná aby to ukázal možným sponzorům, takové fotografování je v KLDR podle komunistického diktátorského režimu trestné a je to pokus o svržení vlády. A navíc se to komunistům hodilo, snaží se najít partnera, s kterým by jednali a zároveň z něj vymámili další jídlo pro svou armádu, která hrozí všem a na všechny strany násilím včetně jaderným útokem.
Pokud by KLDR zaútočila, jak vyhrožuje, tak svět by musel zasáhnout, jako se to již stalo v korejské válce 1950, kdy útočníci z KLDR byli zahnáni zpět a před porážkou je zachránili další komunisté, čímž prodloužili tuto agónii komunistů v KLDR na další desetiletí. A kde se najde v Marxovi, Engelsovi či Leninovy, že komunistický diktátor jmenuje svého následníka podle své volby (v Rusku Jelcin Putina, Kimové své syny).
Režim, který vyhrožuje násilím a jaderným útokem na všechny strany, nemá mít své místo na světě, má skončit. Režim, co vraždí své občany a zakazuje jim odejít ze země (jako to dělali čeští komunisté), má také jako zavržitelný skončit. A kde, před tribunálem v Haagu. Každý zásah v KLDR by vedl k dalším obětem. Američan Kenneth Bae bude možná další obětí války udržované KLDR po celá desetiletí. Tedy není možné začít jednat s takovým režimem a něco nabízet. Pouze předvolat jejich velvyslance a oznámit jim, co si o nich svět myslí a co mají udělat, přestat vraždit a mučit obyvatele země, počínaje dětmi. A tak by nebylo třeba již další děti krmit, dokázaly se uživit samy. A čim by se živili diktátoři, by byl jejich problém, možná prací, ale rozhodně žitím z nakradených peněz.
Další iDNES.cz.
(Navštíveno 21×, 1 návštěv(a,y) dnes)
Leave a Reply