Společnost Imagemetry s.r.o. nabízí ověření pravosti fotografií. K čemu, když většina fotografií je dnes upravovaná?
- V bankách, kam pošlete cokoliv v elektronické formě, občanku, notářský zápis.
- Pojišťovnictví, kam posíláte fotografie z pojistných událostí, auta, domu
- Rozliší fotku od fotografie stažené z interentu.
A můžete si to sami ověřit na jejich webu verifeyed.com.
Majitelem společnosti a za webem je Babak Mahdian, předpokládám, že přes exotické jméno je nyní „obyčejný Čech“. Čtu o jeho aktivitách, rozbory záběrů bezpečnostních kamer, rozbory obličejů pro marketing.V současné době můžete vzít na Google fotografii, obrázek a Google vám ho zkusí najít na internetu. A další projekt, Google Glass, kde se na vás někdo podívá a může vás spojit s vaší webovou stránkou.
V současné době je velký zájem o koupi telefonů s šifrováním. Zbytečný, pokud má policie zájem, tak si to rozšifruje. Ale co obličeje? Budeme nosit roušky? Já asi ano.
Ale legislativa v současné době s tím bojuje a zakazuje se zahalování obličejů na veřejnosti. Ale zase v Japonsku slušný člověk, co nějak onemocní, má nos a ústa zakryty rouškou, aby nenakazil druhé lidi kolem sebe. Kam to vše půjde dál? Nejprve to asi začne lidem vadit, pak nastoupí obrana zakrýváním obličejů a pak legislativa, která zkusí aktivity kolem rozpoznávání obličejů zakázat. Ale bude to složitá cesta, v podstatě půjde o obdobnou věc, jako jsou autorská práva, budete hájit právo na svůj obličej.
Leave a Reply