Domobrana byla u nás i dříve, jak se měli lidé bránit proti něčím útokům? Proto byli u nás ostrostřelci, známý Anton Špelec, ostrostřelec, proto jsou v městech budovy s názvem Střelnice.
V USA mají domobranu i s letadly, kdy lidé přes týden pracují a v sobotu či neděli si vyrazí zastřílet, zalétat se stíhačkou. A pokud je potřeba, tak domobrana může jít do války.
S tím ostře kontrastuje stav u nás. Před rokem měli zbraně pouze prověření lidé, dnes zbraň může mít skoro každý. Ale to, že si jednou za rok jde zastřílet či že jednou do roka jde na záložácké cvičení, z něho odborníka neudělá, pouze tak „stravu pro děla“, jak se před rokem 1989 mluvilo o pěchotě.
Myslím si, že by stát měl podporovat domobranu se zbraněmi, umět s nimi zacházet, umět se bránit, umět s nimi udělat pořádek, by nebylo k zahození. Nejsme tu naštěstí na tom tak špatně, jako v Izraeli, kde na vojnu musí chodit i ženy, když chce stát přežít. Některé skupiny lidí berou každý ústupek jako slabost a musí nad nimi bohužel pořád něco viset, jinak začnou si dovolat čím dále více. A dovolování přejde k násilí a skončí to pádem dvojčat v New York.
Co má kdo proti domobraně. Neměl by jí stát finančně podporovat?
http://zpravy.idnes.cz/byvaly-straznik-zaklada-v-chomutove-domobranu-flk-/domaci.aspx?c=A120601_122310_usti-zpravy_oks – domobrana v Chomutově
Leave a Reply