Tottenham je čtvrť vzdálená asi 12 km severovýchodně od středu Londýna, žije tu velké množství přistěhovalců (obdobně jako ve městě Luton, kam létají nízkorozpočtové aerolinky). Policie tam měla zastavit podezřelého mladíka, ten vystřelil, kulka uvízla ve vysílačce na hrudi policisty, jiný policista vystřelil a vražedného útočníka zabil.
Podle místních obyvatel se ale policie nemá nárok se střelbě bránit, má jen „pomáhat a chránit“. Zpráva o smrti se díky komunikačním technologiím rychle rozšířila, a když již byli obyvatelé v těch protestech, začali zapalovat auta, domy, nakonec unavení začali rabovat obchody, aby se mohli doma po protestech a rabování posilnit, pokud jim domy nezapálili jejich sousedé ze čtvrtě.
Obyvatelé zapalování a rabování chápou tak, že tím konečně upozorní vládu na své špatné podmínky. Ale proč odešli ze svých rodných zemí? Asi se tam měli špatně. Proč by ale měla velká Británie řešit problémy místo jejich rodné země?
Kdo pochopí, že nemůže vyřešit všechny problémy světa a soustředí se na jeden, může pomoci.
Obyvatelé Tottenhamu si musí uvědomit, že vláda Velké Británie nemůže vyřešit problémy chudoby všech zemí světa. A jako první se musí postarat o své chudé a pak, pokud zbydou peníze, se mohou se postarat i o další chudé. Ale pokud si chudí zapálí svou čtvrť a obchody, tak těžko jim někdo pomůže, protože co když to zase zapálí? A až jim dojde vyrabované jídlo, kam si půjdou koupit další, když si obchody vypálili a vyrabovali? A pokud jim shořel dům, půjdou si pro jiný (ve Velké Británii má prý i přistěhovalec nárok na dům, žádné bydlení v paneláku jako u nás, ale zase to nejsou rodinné domy jako u nás)? A jak se asi líbilo lidem, že jim někdo zapaluje domy a rabuje obchody? Policie se asi držela hodně zpátky, aby násilí utlumila.
http://www.huffingtonpost.co.uk/news/tottenham-riot – řada foto
Leave a Reply