Na ministerstvu školství se přeposílaly maily určitých zaměstnanců na další adresu, kterou údajně nechal přes vedoucího odboru IT zřídit nějaký ředitel.
Zajímavé je již to, že na to, aby fungovaly počítače, musí být vedoucí odboru. Mají na ministerstvu také auta a záchody a ty také mají svého vedoucího odboru? Asi ano, ministerstvo má totiž 32 odborů! Podívejte se do komerčních firem, kolik tam mají vedoucích odboru. Na vysokou funkci muselo být výběrové řízení, asi dotyčný nebyl přiveden jako dva ředitelové, o kterých bude řeč.
A člověk v tak vysoké funkci nemá takové vzdělání, aby pochopil, co je to zákon a asi neumí hledat na internetu, jinak by si snadno našel podobné příklady, že se cizí maily nesmí číst.
Jak si tedy vysvětlit, že za vedoucím odboru přijde někdo, kdo po něm chce podle mě jednoznačně protizákonnou činnost a on to klidně udělá a ještě se údajně nechá ubezpečit, že o tom ví ministr. To vedoucí odboru považuje ministra také za právně nevzdělaného? A co mění na protizákonném chování to, že to ví ministr? To jako ministr může stát nad zákonem?
Tedy měl říci, že to zákon zakazuje a tím to mohlo skončit. Také mohl zvednout telefon a zavolat na Úřad na ochranu osobních údajů, jednou jsem tam volal a dostal jsem jasnou, rychlou a vyčerpávající odpověď. A není třeba ani povolávat takovou kapacitu, jako profesora Šmejkala. Nebo jsou na ministerstvu takové protizákonné příkazy běžné? Nebo se tam všichni bojí o pracovní místo a klidně dělají i něco protizákonné? A kam takové chování může až dojít?
O politické příslušnosti zúčastěných se můžu dohadovat, ale toto je klasické chování komunistů, špehování. Již gruzínský komunistický diktátor, známý jako Stalin, si měl nechat namontovat do kanceláře paralelku k telefonům svých soudruhů, aby je mohl odposlouchávat. U nás zase komunisté nechávali dělat na poštách paralelní vedení všechny linek z ústředny do další místnosti, kam se chodilo přímo, tedy ani na poště nevěděli, kdo a kdy je odposloucháván. Akorát za komunistů se na telefon čekalo roky, tedy ho neměl a nemohl mít každý. A nějaký soudní příkaz za komunistů, nebuďte směšní!
Tady mě stále chybí slovo odpovědnost. Kdo odpovídá za podřízené? Je odvolán, propuštěn trestně stíhán vedoucí odboru IT, který špehování realizoval a k činnosti se podle médií přiznal? Již chápe, že pracovní příkaz nemůže být protizákonný?
A může ministerstvo školství očekávat žaloby od propuštěných zaměstnanců?
Leave a Reply