Exministr Dienstbier říká v článku v MF Dnes, že migranty nejde třídit podle víry. Ano, pokud uvažujeme náboženskou víru, tak o tom se píše v ústavě. Ale ne všechna a náboženství jsou náboženství, pokud jim jde o politické změny, již jde o politické hnutí, pokud tím zakrývají trestnou činnost, jde o zločinné hnutí. Násilná a zločinná hnutí o sobě často tvrdí, že jsou náboženství a odkazují se na svobodu náboženství. Pokud by tedy severokorejští komunisté vyhlásili, že komunismus je náboženství, mohli vraždit ve jménu náboženské svobody?
Náboženská svoboda u nás není omezena v osobní víře, myslet si a věřit může každý co chce. Ale pokud začne něco hlásat a činit, je již omezen například Trestním zákonem. Náboženskou víru lidé tedy mohou mít, ale nemohou se domnívat, že náboženstvím zakryjí trestnou činnost.
Tedy pokud někdo „podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka“ nebo „hlásá … náboženskou … zášť vůči jiné skupině osob, páchá trestnou činnost.“
Tedy k článku exministra Dienstbiera. Pokud někdo věří, že je potřeba druhé vraždit, pokud nebudou dělat to, co někdo hlásá (mají jinou náboženskou víru), pokud někdo věří, že může porušovat zákony EU a české (nelegální imigranti), tak takové je potřeba vytřídit a dát mimo civilizovanou společnost.
A co třeba na okraj? Co kdyby si někdo v rámci náboženské svobody postavil bez stavebního povolení nějaký náboženský chrám, co kdyby někoho zaměstnával pro šíření své víry a neplatil jim minimální mzdu?
Trestní zákon č. 140/1961 Sb.
Podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka § 260
(1) Kdo podporuje nebo propaguje hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka nebo hlásá národnostní, rasovou, náboženskou či třídní zášť nebo zášť vůči jiné skupině osob, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let.
(2) Odnětím svobody na tři léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí nebo jiným podobně účinným způsobem,
b) spáchá-li takový čin jako člen organizované skupiny, nebo
c) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.
Leave a Reply