Pro některé mladé u nás jsou rozsudky nad rabujícími v Londýně šokující. A šokuje je také, že aktivity na sociálních sítích, organizované z bezpečí domova, mohou být trestné. Ale v Londýně nejde o sociální sítě, ty jsou jen nástroj, tady jde o rabování a jeho organizování. A v době rabování se vynáší tvrdší tresty, často šlo o organizovanou skupinu, právě organizovanou těmi mladíky přes sociální síť. Za trestnou činnost v rámci organizované skupiny jsou i nás také vyšší tresty. Za minulé války se za rabování i střílelo na místě, za krádež potravin v době války býval i trest smrti, protože okradený mohl zemřít hlady. Tedy tresty musí být od situace.
Rabující vyhlásili válku Londýnu a možná to místní mládež po pár rozsudcích již pochopila, že příště by to mohlo být ještě horší. U nás je spravedlnost pomalejší, určitě by určitě ještě probíhalo policejní vyšetřování.
http://zpravy.idnes.cz/padly-prvni-tresty-za-britske-nepokoje-za-vyzvu-na-facebooku-roky-vezeni-1ls-/zahranicni.aspx?c=A110817_112030_zahranicni_btw
http://www.novinky.cz/krimi/242112-manekyn-dostal-u-soudu-za-prepadeni-posty-petiletou-podminku.html?ref=ostatni-clanky
I když rozsudky u nás jsou mimo mé chápání. Pokud přepadnete banku, tak můžete dostat pouze podmínku, tedy u nás se za přepadení banky nemusí do vězení. Asi stačí poslat všem přepadeným a svázaným omluvný dopis nebo říkat, že se chcete stát právníkem, co na tom, že jste neudělali ani přijímačky?. A názory na soudce z diskuze u článku raději necituji, jsou drsné. A lupič svázané poléval Savem, Savo je kyselina ta leptá, zaplatil svázaným aspoň zničené oblečení? Těžko, když nemá peníze a byl ve vazbě. Mě osobně se zdá rozsudek velmi, velmi podivný. Ale proto má asi symbol justice zavázané oči.
A proto se někomu mohou zdát rozsudky v Londýně přísné, krádež láhve s vodou, v Londýně vězení, u nás přepadení banky se zbraní, podmínka.
Leave a Reply