Když vidíme, co dělá EU a europoslanci, tak se Brexitu nemůžeme divit. My to můžeme nejlépe vidět na našich europoslancích.
Špidla, který navrhoval, aby v EU lidé pracující na slunci dostávali od zaměstnavatele opalovací krémy (chudáci pracující, ani na opalovací krémy neměli). Špidla navrhoval, abychom konkurenci levné pracovní síly z Číny čelili doporučením Číně zavedení sociálních jistot na úrovni EU (tím by Čína zkracovala dříve, než se očekává).
Ransdorf, nechodící na zasedání evropského parlamentu, peníze bral, jako by tam byl, zadržený v bance švýcarskou policií.
Petr Mach, který je proti EU, ve které je europoslancem.
A politici?
Angela Merkelová je dcera pastora působícího v bývalé NDR, tedy silně atypické sociální zařazení. Česko za předsedání EU si svrhlo předsedu vlády (Topolánka) a vznikl problém, kdo bude předsedat EU za Česko.
To mají být poslanci a lídři EU?
Když tohle vše vidí Britové a ještě jim někdo říká, že nebudou svítit normálními žárovkami, že jim někdo přidělí imigranty a oni jich mají plná města, že se po nich chtějí peníze pro Řeky, tak se nedivte, že Velká Británie praskne dveřmi.
Skotové se prý rozmýšlejí, zda neudělají své referendum, tentokráte o odtržení Skotska od Velké Británie. A pak by mělo být asi další referendum o vstupu do EU. Těch pár milionů Skotů závislých na anglické libře si to představuje jak? Že se osamostatní, stanou se členem EU a zavedou euro? Sice na rozdíl od Řecka by patrně nezkrachovali tak brzy, ale Skotové se libry nepustí a Velkou Británii neopustí.
A uvažovat o vystoupení Česka z EU (Czexit), když náš trh je velmi závislý na obchodu s Německem a na automobilech, je tu plno subdodavatelů pro automobilky?
A co kdyby prasklo dveřmi EU Německo (=Dexit) a zavedlo si zpátky marku, přestěhovalo své továrny do Německa a zadalo subdodávky místním podnikatelům, aby mělo práci pro své imigranty. Měli bychom opět velký problém.
A kdyby se k tomu omezení obchodu a výroby přidala ekonomická recese až deprese, a recese bude a nebude to za dlouho, ekonomické cykly fungují pořád, tak v recesi padáme a v depresi bez EU končíme hůře, než Řekové. My nemáme žádné moře, žádné hory.
Kdyby se aspoň nedělaly stále větší státní dluhy, zvláště v době konjuktury.
Tedy každý XXexit je pro nás problém. A děláme proti tomu co? Domluvíme s Čínou další leteckou linku do Číny? To abychom měli kam létat za prací?
Bude v rámci obchodu Brexitem postiženo Česko nebo Velká Británie? Myslím, že do Velké Británie více vyvážíme, než dovážíme, tedy omezení ochodu s Velkou Británii bude pro nás problém.
Leave a Reply