Lenka Petrášová to v dnešním článku (viz odkaz) vysvětluje s léky tak jasně, že to snad pochopí i na ministerstvu zdravotnictví.
Uvádí, že máte 2 léky, na vaši nemoc, která se projevuje krutými bolestmi. Jeden lék působí až za desítky minut, druhá skoro okamžitě. Který lék si vyberete? Ten levnější?
Já osobně to znám, když mě bolí zub, asi 15 minut trvá, než Iburpofen zabere.
V Česku některé léky nebudou či nejsou hrazené, mají přece „náhradu“, i když působí za ty desítky minut. Ale naštěstí jsme v EU. Stačí si v případě problémů vyjet do některé země EU, z příhraničí to do nějaké německé či rakouské nemocnice stihnete za krátkou dobu, a tam vám ten lék dají a vaše pojišťovna by ho měl uhradit. V té zahraniční nemocnici totiž jiný lék nemají, přece nebudou své občany nechávat trápit desítky minut.
Znám jedno zubařské zařízení, které nemá smlouvu se zdravotní pojišťovnou. Zájem by měli, ale zdravotní pojišťovny trvají na ošetření těmi amalgamovými plombami. A ty oni nevedou proč, jejich pacienti by si je do „huby“ nevzali a ani s nimi již neumí s nimi zacházet, proč by se to učili?
Čechů je pár, asi tak jedno anglické město (Londýn). A kvůli jednomu městu se farmaceutickým firmám nevyplatí sem něco kvůli pár korunám tržeb něco dovážet a mít starosti, vyvolávat řízení s našimi úřady, dodávat certifikáty a potvrzení.
Jó kdybychom byli Rakousko Uhersko, to by s námi jednali jinak. Jenže my se stále rozpadáme, aby každá národnost měla svůj jazyk. V Belgii mají jazyků více, vadí jim to, ale fungují, ve Švýcarsku také, nevadí jim to, atd. Pokud tedy trpíte bolestí a čekáte na účinek léku, můžete mezi tím vzpomínat, kdo byl u dělení federace.
A to šetření. Když nám ČSSD vše z privatizace „prožralo“, tak nemáme na léky. I na ně si při tom čekání na úlevu vzpomeňte.
Zdroj:
Petrášová Lenka: Nové léky přijdou do Česka později, stát šetří., MF Dnes 8.6.2011
Leave a Reply