Pamatujete na exmanažera bývalého Telecomu Berdára, co rozkopával dveře a prostřílel auto s nevinnými lidmi, protože usoudil, že to byli ti, co ho předtím zmlátili?
Máma tu podle médií dalšího adepta na lékařské vyšetření, bývalého manažera Sazky Hušáka.
Kam až může manažer zajít a jak se poznám manažera od psychopata? Slovo psychopat se v lékařství spíše nepoužívá a patrně není ani v seznamu klasifikaci nemocí, protože to vlastně není nemoc. Ono je to logické, pokud prostřílíte cizí auto, těžko můžete říkat, že za to nemůžete, že jste nemocní.
A dnes musíme být „slušní“, nesmíme málem někomu říkat, že je cikán, tak také oslovení psychopat není „slušné“, byť je u někoho pravdivé, a ani lékař to říci nemůže, protože to není nemoc.
Jak poznáme psychopata?
Wikipedie to opisuje například takto: citová psychopatie – přehnané city nebo citová chladnost, morální psychopatie – nedostatek svědomí, bezcharakternost, pomíjím sexuální a sadistickou psychopatii.
Psychopat se vyznačuje úplnou nevšímavostí k právům a pocitům druhých lidí.
V pracovním prostředí vydrží podřízený jen tehdy, pokud jde o výdělečnou organizaci a j to vykoupeno velkým platem a výhodami, jinak odchází. Otázka je, zda podřízený se nesoustředí pouze na příkazy a tím společnost stagnuje a přestane být konkurence schopná. Proto je potřeba dávat pozor na státní či polostátní firmy, které mají nějaké monopolní postavení na trhu, třeba jako šlo u Sazky a nyní by to mohlo týkat například i ČEZ, Českých drah či úplně státních, např. České pošta.
Co se opomíjí je, že psychopat může bát i nějaký mladík, kterého rodina vychovala jako sebestředného, který při vztahu k dívkám očekává, že k němu bude takto vzhlížet i ta dívka. Když ho dívka opustí, rozhodne se jí „potrestat“, výjimečně to skončí i vraždou, po potrestání nechápe, že by měl být také potrestán, přece si to dotyčná „zasloužila“.
Pokud znáte případy špatného až psychopatického chování nadřízených, můžete to uvést v komentářích.
Delší popis psychopata je na http://elyna.wz.cz
Leave a Reply